Академія Прикладних Наук (АПН) створювалася як організація науковців-практиків, що мають схожі погляди на науку, її роль, можливості і місце в сучасному суспільстві.
Не секрет, що лише мізерно мала частина винаходів, удосконалень і підходів в галузях техніки, технологій, педагогіки, освіті, соціології, медицини, економіки тощо реалізується на практиці. Переважна частина інновацій так і не стає надбанням суспільства і не тому, що не має перспектив. Часто не вистачає маленького кроку, поштовху до впровадження – саме того елементу в ланцюжку «Наука-Суспільство», «Наука-Виробництво» тощо, навички до якого відсутні у більшості науковців. В результаті цікаві, ефективні, інколи і геніальні ідеї лишаються лише на папері, в наукових статтях, в доповідях.
Іншим негативом сучасності є робота «для галочки», тобто творче переписування вже опублікованого заради статистики – імітація наукової діяльності, яка жодної користі суспільству не приносить.
Засновники АПН мають чітке переконання: наука повинна приносити користь суспільству, створювати нові матеріальні та духовні цінності, забезпечувати нагальні потреби людства в усіх сферах діяльності. Тому, запрошуючи до лав Академії, для усвідомлення кандидатом своїх професійних якостей ми створили Кодекс члена АПН:
- член АПН бажає приносити користь суспільству;
- член АПН дотримується правил академічної доброчесності;
- член АПН бере активну участь у роботі організації: у конференціях, семінарах, нарадах, інших заходах, спрямованих на реалізацію мети Академії;
- член АПН публікує результати наукових досліджень у наукових виданнях Академії;
- член АПН розділяє і пропагує цінності Академії.
Якщо Ви готові творити нове, корисне суспільству, Вас не лякають принципово нові задачі і Ви розділяєте наші цінності, запрошуємо стати дійсним членом Академії Прикладних Наук.